TamSK:in Kisachat TamSK Logo

TamSK:in kisachat


Täällä voit lukea muiden kommentteja kisoista ja osallistua keskusteluun. Lähetä onnitteluja, tsemppauksia, mitä nyt haluatkin ja elä mukana kisatunnelmassa!

Lähettäjä:
Kommenttisi / Comments:
Uusimmat viestit aina päällimmäisenä
Huom! klikkaa "reload/refresh" jos et näe uutta viestiä

<--Seuraavat --- Edelliset -->
Tammikuun 16, 2019 kello 23:46:56 - TRa

Jotain ennakkotietoa tammikisoista löytyy täältä:
http://www.finagility.com/juttupalsta/messages/87038.html
Nyt lauantaina loppuu halvin ilmo, muista!


Joulukuun 24, 2018 kello 15:08:56 - TRa

Hyvää Joulua kaikille!
Lupasin aikataulut tänne ennen aattoiltaa, ja laitan myös vaikka kaikki tuomarit eivät ole ehtineet tätä hyväksyä. Muutetaan sitten, jos tulee tarvetta, eli varauksella. Tässä siis alustava aikataulu
kinkunsulatuskisoihin:


Lauantai

Kenttä 1 (tien puoli)
Startteja
Luokka Alkaa Tuomari Vähintää
Micro1A 8:00 JN 1
Mini1A 8:00 JN 3
Medi1A 8:00 JN 10
Pima1A 8:30 JN 8
Maxi1A 8:30 JN 15

Micro1C 9:25 JN 3
Mini1C 9:25 JN 7
Medi1C 9:25 JN 13
Pima1C 10:05 JN 10
Maxi1C 10:05 JN 21

Micro2C 11:15 JN 3
Mini2C 11:15 JN 8
Medi2C 11:15 JN 9
Pima2C 11:50 JN 5
Maxi2C 11:50 JN 8

Micro2A 12:40 JN 3
Mini2A 12:40 JN 6
Medi2A 12:40 JN 8
Pima2A 13:10 JN 7
Maxi2A 13:10 JN 8

Micro3A 13:50 TRa 9
Mini3A 13:50 TRa 13
Medi3A 14:30 TRa 33
Pima3A 15:25 TRa 19
Maxi3A 16:00 TRa 29

Micro3C 17:15 TRa 12
Mini3C 17:15 TRa 16
Medi3C 18:00 TRa 36
Pima3C 18:50 TRa 22
Maxi3C 19:25 TRa 38

------------------------------------

Kenttä 2 (metsän puoli)
Startteja
Luokka Alkaa Tuomari Vähintään
Micro1B 8:45 MR 2
Mini1B 8:45 MR 5
Medi1B 8:45 MR 15
Pima1B 9:25 MR 11
Maxi1B 9:25 MR 20

Micro1D 10:25 MR 2
Mini1D 10:25 MR 5
Medi1D 10:25 MR 13
Pima1D 11:00 MR 8
Maxi1D 11:00 MR 18

Micro2D 12:05 MR 3
Mini2D 12:05 MR 7
Medi2D 12:05 MR 6
Pima2D 12:35 MR 3
Maxi2D 12:35 MR 6

Micro2B 13:25 MR 3
Mini2B 13:25 MR 8
Medi2B 13:25 MR 9
Pima2B 14:00 MR 7
Maxi2B 14:00 MR 9

Micro3B 15:00 LM 10
Mini3B 15:00 LM 18
Medi3B 15:45 LM 36
Pima3B 16:35 LM 22
Maxi3B 17:15 LM 36

Micro3D 18:25 LM 12
Mini3D 18:25 LM 12
Medi3D 19:05 LM 26
Pima3D 19:55 LM 14
Maxi3D 20:25 LM 35

Arvioitu loppumisaika noin kello 21:20
jolloin (viimeiset) palkintojen jaot.



Joulukuun 17, 2018 kello 17:13:18 - TRa

Vähän ennakkosuunnitelmia ja lisätietoa Kinkunsulatuskisoista lauantaina 29.12:
http://www.finagility.com/cgi-bin/show_thread.pl?agility?87023?0


Joulukuun 7, 2018 kello 12:20:14 - TRa

Torstain iltakisojen aikataulu:


Torstai

Kenttä 1, hyppyrata (tien puoli)
Startteja
Luokka Alkaa Tuomari Vähintään
PiMa3B 18:00 MR 17
Maxi3B 18:30 MR 18
Micro3B 19:00 MR 3
Mini3B 19:00 MR 17
Medi3B 19:30 MR 28

Kenttä 2, agirata (metsän puoli)
Startteja
Luokka Alkaa Tuomari Vähintään
Micro3A 18:00 AS 3
Mini3A 18:00 AS 15
Medi3A 18:35 AS 30
PiMa3A 19:25 AS 14
Maxi3A 19:50 AS 17

Arvioitu loppumisaika noin kello 20:20
jolloin (viimeiset) palkintojen jaot.


Joulukuun 3, 2018 kello 15:32:50 - TRa

Vähän lisätietoa TamSKin iltakisoista 13.12
http://www.finagility.com/cgi-bin/show_thread.pl?agility?87018?0


Marraskuun 6, 2018 kello 15:54:29 - TamSK kisatiimi

Tuomaripäivitys lauantaille: isosta starttimäärästä johtuen lauantaille tulee myös toinen tuomari, tässä päivitetty aikataulu:


Lauantai

Kenttä 2 (metsän puoli)
Startteja
Luokka Alkaa Tuomari Vähintään
Micro3A 9:00 RK 2
Mini3A 9:00 RK 9
Medi3A 9:25 RK 13

Micro3B 10:15 RK 4
Mini3B 10:15 RK 12
Medi3B 10:40 RK 17

Micro3C 11:40 RK 6
Mini3C 11:40 RK 14
Medi3C 12:10 RK 18

Micro3D 13:10 RK 5
Mini3D 13:10 RK 10
Medi3D 13:35 RK 15
Pima3D 14:00 RK 15
Maxi3D 14:25 RK 13

Pima3C 15:10 RK 16
Maxi3C 15:35 RK 18

Pima3B 16:20 TRa 12
Maxi3B 16:45 TRa 15

Pima3A 17:30 TRa 9
Maxi3A 17:50 TRa 12


------------------------------------

Sunnuntai

Kenttä 2 (metsän puoli)
Startteja
Luokka Alkaa Tuomari Vähintää
Micro1A 9:30 RK 0
Mini1A 9:30 RK 1
Medi1A 9:30 RK 7
Pima1A 9:55 RK 3
Maxi1A 9:55 RK 9

Micro1B 10:45 RK 0
Mini1B 10:45 RK 5
Medi1B 10:45 RK 7
Pima1B 11:10 RK 3
Maxi1B 11:10 RK 11

Micro1C 12:05 RK 1
Mini1C 12:05 RK 6
Medi1C 12:05 RK 5
Pima1C 12:30 RK 3
Maxi1C 12:30 RK 9

Micro1D 13:20 RK 1
Mini1D 13:20 RK 4
Medi1D 13:20 RK 4
Pima1D 13:45 RK 2
Maxi1D 13:45 RK 8

Micro2D 14:40 RK 1
Mini2D 14:40 RK 1
Medi2D 14:40 RK 3
Pima2D 14:40 RK 3
Maxi2D 14:40 RK 2

Micro2C 15:30 RK 1
Mini2C 15:30 RK 3
Medi2C 15:30 RK 4
Pima2C 15:30 RK 3
Maxi2C 15:30 RK 3

Micro2B 16:20 RK 1
Mini2B 16:20 RK 2
Medi2B 16:20 RK 4
Pima2B 16:20 RK 4
Maxi2B 16:20 RK 6

Micro2A 17:10 RK 1
Mini2A 17:10 RK 2
Medi2A 17:10 RK 3
Pima2A 17:10 RK 3
Maxi2A 17:10 RK 5

Arvioitu loppumisaika noin kello 18:20 lauantaina ja 17:40 sunnuntaina,
jolloin (viimeiset) palkintojen jaot.



Marraskuun 5, 2018 kello 10:37:59 - TRa

Aikataulut 10-11.11 viikonlopun kisoihin:


Lauantai

Kenttä 2 (metsän puoli)
Startteja
Luokka Alkaa Tuomari Vähintään
Micro3A 9:00 RK 2
Mini3A 9:00 RK 9
Medi3A 9:25 RK 13

Micro3B 10:15 RK 3
Mini3B 10:15 RK 10
Medi3B 10:40 RK 17

Micro3C 11:40 RK 5
Mini3C 11:40 RK 12
Medi3C 12:10 RK 18

Micro3D 13:10 RK 4
Mini3D 13:10 RK 8
Medi3D 13:35 RK 15
Pima3D 14:00 RK 15
Maxi3D 14:25 RK 11

Pima3C 15:10 RK 16
Maxi3C 15:35 RK 18

Pima3B 16:20 RK 12
Maxi3B 16:45 RK 15

Pima3A 17:30 RK 9
Maxi3A 17:50 RK 14


------------------------------------

Sunnuntai

Kenttä 2 (metsän puoli)
Startteja
Luokka Alkaa Tuomari Vähintää
Micro1A 9:30 RK 0
Mini1A 9:30 RK 1
Medi1A 9:30 RK 7
Pima1A 9:55 RK 3
Maxi1A 9:55 RK 9

Micro1B 10:45 RK 0
Mini1B 10:45 RK 5
Medi1B 10:45 RK 7
Pima1B 11:10 RK 3
Maxi1B 11:10 RK 11

Micro1C 12:05 RK 1
Mini1C 12:05 RK 6
Medi1C 12:05 RK 4
Pima1C 12:30 RK 2
Maxi1C 12:30 RK 9

Micro1D 13:20 RK 1
Mini1D 13:20 RK 4
Medi1D 13:20 RK 3
Pima1D 13:45 RK 2
Maxi1D 13:45 RK 8

Micro2D 14:40 RK 1
Mini2D 14:40 RK 1
Medi2D 14:40 RK 3
Pima2D 14:40 RK 3
Maxi2D 14:40 RK 2

Micro2C 15:30 RK 1
Mini2C 15:30 RK 3
Medi2C 15:30 RK 4
Pima2C 15:30 RK 3
Maxi2C 15:30 RK 3

Micro2B 16:20 RK 1
Mini2B 16:20 RK 2
Medi2B 16:20 RK 4
Pima2B 16:20 RK 4
Maxi2B 16:20 RK 5

Micro2A 17:10 RK 1
Mini2A 17:10 RK 2
Medi2A 17:10 RK 3
Pima2A 17:10 RK 3
Maxi2A 17:10 RK 4


Arvioitu loppumisaika noin kello 18:20 lauantaina ja 17:40 sunnuntaina,
jolloin (viimeiset) palkintojen jaot.


Marraskuun 1, 2018 kello 09:27:10 - TRa

Lisätietoa 10-11.11 viikonlopun kisoista, halvin ilmo loppuu lauantaina!
http://www.finagility.com/cgi-bin/show_thread.pl?agility?86978?0


Lokakuun 23, 2018 kello 13:41:43 - TRa

Lisäksi ainakin mulla suureni myös f:llä (siis pieni kirjain f)


Lokakuun 23, 2018 kello 13:38:32 - TRa

Katsottaesa näyttäs oikeeseen yläkulmaan ilmestyvän nuoli kun kursorin vie sinne ja siitä klikkamalla siis tulee koko ruudun kokoiseksi.


Lokakuun 21, 2018 kello 13:55:38 - Suvi

Hei,

miten streamin saa isoksi? F:llä ei suurene.


Lokakuun 20, 2018 kello 10:35:17 - Pia K

Hianoo Silja ja Dara, oiva-onnea!


Lokakuun 15, 2018 kello 10:38:14 - TRa

Aikataulut 20-21.10 viikonlopun kisoihin:

Lauantai

Kenttä 2 (metsän puoli)
Startteja
Luokka Alkaa Tuomari Vähintään
Micro1A 9:30 EM 0
Mini1A EM 3
Medi1A EM 5
Pima1A EM 5
Maxi1A 10:10 EM 12

Micro1B 11:00 EM 0
Mini1B EM 5
Medi1B EM 5
Pima1B EM 5
Maxi1B 11:40 EM 12

Micro2A 12:30 EM 2
Mini2A EM 5
Medi2A 12:50 EM 3
Pima2A EM 0
Maxi2A EM 5

Micro2B 13:30 EM 2
Mini2B EM 5
Medi2B 13:50 EM 4
Pima2B EM 0
Maxi2B EM 5

Micro3A 14:30 EM 5
Mini3A EM 12
Medi3A 15:00 EM 14
Pima3A EM 6
Maxi3A 15:35 EM 18

Micro3B 16:25 EM 4
Mini3B EM 12
Medi3B 16:55 EM 13
Pima3B EM 6
Maxi3B 17:30 EM 18

------------------------------------

Sunnuntai

Kenttä 2 (metsän puoli)
Startteja
Luokka Alkaa Tuomari Vähintää
Micro1C 9:30 EM 0
Mini1C EM 2
Medi1C EM 4
Pima1C EM 2
Maxi1C EM 5

Micro1D 10:30 EM 1
Mini1D EM 3
Medi1D EM 4
Pima1D 10:50 EM 3
Maxi1D EM 5

Micro2D 11:30 EM 1
Mini2D EM 5
Medi2D 11:50 EM 3
Pima2D EM 1
Maxi2D EM 3

Micro2C 12:30 EM 1
Mini2C EM 5
Medi2C 12:50 EM 3
Pima2C EM 0
Maxi2C EM 3

Micro3C 13:30 EM 4
Mini3C EM 23
Medi3C 14:15 EM 18
Pima3C 14:50 EM 3
Maxi3C EM 11

Micro3D 15:35 EM 4
Mini3D EM 23
Medi3D 16:15 EM 18
Pima3D 16:55 EM 5
Maxi3D EM 11


Lokakuun 11, 2018 kello 23:46:47 - TRa

Lisätietoa 20-21.10 kisoista:
http://www.finagility.com/cgi-bin/show_thread.pl?agility?86947?0


Syyskuun 25, 2018 kello 09:58:21 - TRa

Viikonlopun aikataulut:


Lauantai

Kenttä 1 (tien puoli)
Startteja
Luokka Alkaa Tuomari Vähintään
Medi3C 10:00 MR 30
Micro3C 10:50 MR 3
Mini3C 10:50 MR 20

Medi3D 11:45 MR 22
Micro3D 12:35 MR 3
Mini3D 12:35 MR 16

Maxi1C 13:40 MR 10
Pima1C 13:40 MR 9
Micro1C 14:25 MR 4
Mini1C 14:25 MR 4
Medi1C 14:25 MR 9

Maxi1D 15:20 MR 7
Pima1D 15:20 MR 4
Micro1D 15:45 MR 3
Mini1D 15:45 MR 5
Medi1D 16:10 MR 8

Kenttä 2 (metsän puoli)
Startteja
Luokka Alkaa Tuomari Vähintään


Micro3A 10:15 AV 0
Mini3A 10:15 AV 15
Medi3A 10:45 AV 29

Micro3B 11:50 AV 2
Mini3B 11:50 AV 17
Medi3B 12:30 AV 33

Micro1A 13:45 AV 2
Mini1A 13:45 AV 6
Medi1A 13:45 AV 9
Maxi1A 14:20 AV 12
Pima1A 14:20 AV 9

Micro1B 15:15 AV 2
Mini1B 15:15 AV 11
Medi1B 15:15 AV 14
Maxi1B 16:00 AV 12
Pima1B 16:00 AV 10


------------------------------------

Sunnuntai

Kenttä 1 (tien puoli)
Startteja
Luokka Alkaa Tuomari Vähintään
Maxi3C 9:00 MR 35
PiMa3C 9:55 MR 15

Maxi3D 10:40 MR 26
PiMa3D 11:30 MR 10

Maxi2C 12:10 MR 8
Pima2C 12:10 MR 3
Medi2C 12:35 MR 11
Mini2C 12:35 MR 4
Micro2C 12:35 MR 1

Maxi2D 13:20 MR 6
Pima2D 13:20 MR 3
Medi2D 13:50 MR 7
Mini2D 13:50 MR 1
Micro2D 13:50 MR 1


Kenttä 2 (metsän puoli)
Startteja
Luokka Alkaa Tuomari Vähintään
PiMa3A 9:20 AV 9
Maxi3A 9:55 AV 25

PiMa3B 10:55 AV 9
Maxi3B 11:25 AV 26

Maxi2A 12:40 AV 11
Pima2A 12:40 AV 7
Medi2A 13:10 AV 8
Mini2A 13:10 AV 2
Micro2A 13:10 AV 2

Maxi2B 13:50 AV 11
Pima2B 13:50 AV 7
Medi2B 14:15 AV 8
Mini2B 14:15 AV 2
Micro2B 14:15 AV 2


Syyskuun 21, 2018 kello 02:12:33 - TRa

Vähän lisätietoa seuraavista kisoista, eli 29-30.9:
http://www.finagility.com/cgi-bin/show_thread.pl?agility?86910?0


Elokuun 3, 2018 kello 01:12:57 - TRa

8-9.8 iltakisojen aikataulut:


Keskiviikko:

Ulkokenttä
Startteja
Luokka Alkaa Tuomari Vähintään
Micro1B 17:30 MM 3
Mini1B 17:30 MM 4
Medi1B 17:30 MM 10
Pima1B 18:05 MM 6
Maxi1B 18:05 MM 13

Micro2B 20:15 MM 1
Mini2B 20:15 MM 3
Medi2B 20:15 MM 1
Pima2B 20:15 MM 2
Maxi2B 20:15 MM 2

Kenttä 2 hallissa (metsän puoli)
Startteja
Luokka Alkaa Tuomari Vähintään
Micro1A 18:50 MM 4
Mini1A 18:50 MM 5
Medi1A 18:50 MM 10
Pima1A 19:30 MM 5
Maxi1A 19:30 MM 14

Micro2A 20:45 MM 2
Mini2A 20:45 MM 3
Medi2A 20:45 MM 1
Pima2A 20:45 MM 2
Maxi2A 20:45 MM 2

------------------------------------

Torstai:

Ulkokenttä
Startteja
Luokka Alkaa Tuomari Vähintään
Micro3B 18:00 RH 6
Mini3B 18:00 RH 13
Medi3B 18:35 RH 28
Pima3B 19:15 RH 10
Maxi3B 19:15 RH 23

Kenttä 2 hallissa (metsän puoli)
Startteja
Luokka Alkaa Tuomari Vähintään
Micro3A 20:10 RH 5
Mini3A 20:10 RH 12
Medi3A 20:50 RH 28
Pima3A 21:30 RH 9
Maxi3A 21:30 RH 22


Arvioitu loppumisaika keskiviikkona noin 21:15 ja torstaina noin kello
22:15 jolloin (viimeiset) palkintojen jaot.


Heinäkuun 31, 2018 kello 11:25:02 - TRa

Elokuun iltakisoista 8-9.8 lisätietoa:
http://www.finagility.com/cgi-bin/show_thread.pl?agility?86849?0


Heinäkuun 4, 2018 kello 14:21:51 - TRa

ensi viikon ti-ke iltakisojen aikataulut, A=agirata, B=hyppyrata.


Tiistai:

Ulkokenttä
Startteja
Luokka Alkaa Tuomari Vähintään
Micro3B 18:00 JL 7
Mini3B 18:00 JL 16
Medi3B 18:35 JL 21
Pima3B 19:10 JL 9
Maxi3B 19:10 JL 20

Kenttä 2 hallissa (metsän puoli)
Startteja
Luokka Alkaa Tuomari Vähintään
Micro3A 20:00 JL 8
Mini3A 20:00 JL 15
Medi3A 20:40 JL 22
Pima3A 21:20 JL 8
Maxi3A 21:20 JL 20

------------------------------------
Keskiviikko:

Ulkokenttä
Startteja
Luokka Alkaa Tuomari Vähintään
Micro1B 17:30 AS 4
Mini1B 17:30 AS 7
Medi1B 17:30 AS 19
Pima1B 18:15 AS 7
Maxi1B 18:15 AS 26

Micro2B 20:45 AS 2
Mini2B 20:45 AS 2
Medi2B 20:45 AS 4
Pima2B 21:05 AS 5
Maxi2B 21:05 AS 7

Kenttä 2 hallissa (metsän puoli)
Startteja
Luokka Alkaa Tuomari Vähintään
Micro1A 19:05 AS 2
Mini1A 19:05 AS 8
Medi1A 19:05 AS 16
Pima1A 19:50 AS 8
Maxi1A 19:50 AS 23

Micro2A 21:30 AS 2
Mini2A 21:30 AS 2
Medi2A 21:30 AS 5
Pima2A 21:50 AS 5
Maxi2A 21:50 AS 8

Arvioitu loppumisaika tiistaina noin kello 22:00 ja kesiviikkona noin
kello 22:15 jolloin (viimeiset) palkintojen jaot.



Kesäkuun 24, 2018 kello 13:48:03 - TRa

Suunnitelmia ja lisätietoja 10-11.7 iltakisoista:
http://www.finagility.com/cgi-bin/show_thread.pl?agility?86732?0


Toukokuun 14, 2018 kello 09:31:15 - TRa

Lauantaian live-stream ei toimimut koska ulkopuolinen palvelin oli käynnistetty uudeleen torstaina, eikä huomattu sen jälkeen käynnistää streemausohjelmaa siellä (pitääkin laittaa käynistymään jatkossa automaattisesti, kaiken voisi ajastaa). Videona kisat lauantailtakin tallessa, eli jos haluat videoita omista radoista lauantailta laita aika edes suurinpiirtein ohjeen mukaan. Ehdin niitä josssakin välissä hakea kyllä sitten. Löytyy kyllä aika helposti näin pienistä kisoista radat jopa kisanumerolla. Vähän vaan tulee nyt viivettä. Sunnuntaina stream toimikin normaalisti..


Toukokuun 8, 2018 kello 18:24:37 - TRa

Viikonlopun 12-13.5 aikataulu. Toivotavasti se on hyväksytty, oletan kun en muutakaan ole kuullut. Tänään siis loppuu toiseksi halvin ilmo, eli se 3€ / startti vain lisää!


Lauantai

Kenttä 1 (tien puoli)
Startteja
Luokka Alkaa Tuomari Vähintään
Micro2C 10:30 SM 2
Mini2C 10:30 SM 1
Medi2C 10:30 SM 2
Pima2C 10:50 SM 4
Maxi2C 10:50 SM 5

Micro3C 11:45 SM 6
Mini3C 11:45 SM 12
Medi3C 12:20 SM 19

Micro3A 13:25 SM 6
Mini3A 13:25 SM 9
Medi3A 14:00 SM 19

Kenttä 2 (metsän puoli)
Startteja
Luokka Alkaa Tuomari Vähintään
Micro2A 10:00 MK 2
Mini2A 10:00 MK 2
Medi2A 10:00 MK 2
Pima2A 10:20 MK 5
Maxi2A 10:20 MK 5

Micro2B 11:10 MK 2
Mini2B 11:10 MK 2
Medi2B 11:10 MK 2
Pima2B 11:30 MK 5
Maxi2B 11:30 MK 6

Micro3B 12:30 MK 6
Mini3B 12:30 MK 11
Medi3B 13:05 MK 20

------------------------------------
Sunnuntai

Kenttä 1 (tien puoli)
Startteja
Luokka Alkaa Tuomari Vähintään
Micro1C 10:40 MK 1
Mini1C 10:40 MK 4
Medi1C 10:40 MK 5
Pima1C 11:05 MK 2
Maxi1C 11:05 MK 12

PiMa3C 12:05 MK 9
Maxi3C 12:30 MK 11

PiMa3A 13:35 MK 6
Maxi3A 14:00 MK 11


Kenttä 2 (metsän puoli)
Startteja
Luokka Alkaa Tuomari Vähintään
Micro1A 10:00 LM 1
Mini1A 10:00 LM 4
Medi1A 10:00 LM 8
Pima1A 10:30 LM 2
Maxi1A 10:30 LM 13

Micro1B 11:25 LM 1
Mini1B 11:25 LM 4
Medi1B 11:25 LM 7
Pima1B 11:55 LM 3
Maxi1B 11:55 LM 15

PiMa3B 13:00 LM 9
Maxi3B 13:25 LM 14

Arvioitu loppumisaika kumpanakin päivänä noin kello 14:40 jolloin
(viimeiset) palkintojen jaot.


Huhtikuun 30, 2018 kello 09:07:26 - TRa

Lisätietoa 12-13.5 kisoista, huomaa muuttunut vika ilmopäivä netissä (kallein), eli torstai 10.5!
http://www.finagility.com/cgi-bin/show_thread.pl?agility?86537?0


Huhtikuun 8, 2018 kello 15:23:08 - TRa

Tähän vielä lyhyesti viikonlopun kisajärjestys, muista email tra@iki.fi jos haluat muuttaa omia kirjaimia!
La: 1-luokat ACB
3-luokat CADB
Su: 2-luokat ABC
3-luokat ACBD


Huhtikuun 8, 2018 kello 13:47:02 - TRa

Aikataulua ensi viikonlopun kisoihin. Jos haluat vaihtaa jonkin kirjaimen startin toiseen kirjaimeen, sähköpostia tra@iki.fi !


Lauantai

Kenttä 1 (tien puoli)
Startteja
Luokka Alkaa Tuomari Vähintään
Maxi1Cj 11:00 EH-H 8
Pima1Cj 11:00 EH-H 6
Medi1Cj 11:30 EH-H 9
Mini1Cj 11:30 EH-H 6
Micro1Cj 11:30 EH-H 0

Maxi3Cj 12:40 AS 25
PiMa3Cj 13:20 AS 9

Maxi3Dj 14:15 AS 16
PiMa3Dj 14:50 AS 7


Kenttä 2 (metsän puoli)
Startteja
Luokka Alkaa Tuomari Vähintään
Maxi1Aa 10:00 EH-H 8
Pima1Aa 10:00 EH-H 4
Medi1Aa 10:25 EH-H 10
Mini1Aa 10:25 EH-H 5
Micro1Aa 10:25 EH-H 0

Maxi1Ba 12:10 EH-H 9
Pima1Ba 12:10 EH-H 3
Medi1Ba 12:35 EH-H 12
Mini1Ba 12:35 EH-H 6
Micro1Ba 12:35 EH-H 0

Maxi3Aa 13:30 EH-H 19
PiMa3Aa 14:05 EH-H 7

Maxi3Ba 15:05 EH-H 25
PiMa3Ba 15:40 EH-H 7

------------------------------------

Sunnuntai

Kenttä 1 (tien puoli)
Startteja
Luokka Alkaa Tuomari Vähintään
Maxi2Aa 10:00 EH-H 8
Pima2Aa 10:00 EH-H 4
Medi2Aa 10:00 EH-H 4
Mini2Aa 10:00 EH-H 3
Micro2Aa 10:00 EH-H 1

Maxi2Cj 11:30 EH-H 7
Pima2Cj 11:30 EH-H 2
Medi2Cj 11:30 EH-H 3
Mini2Cj 11:30 EH-H 1
Micro2Cj 11:30 EH-H 1

Medi3Cj 12:50 EH-H 31
Mini3Cj 13:35 EH-H 11
Micro3Cj 13:35 EH-H 2

Medi3Dj 14:45 EH-H 24
Mini3Dj 15:25 EH-H 6
Micro3Dj 15:25 EH-H 1


Kenttä 2 (metsän puoli)
Startteja
Luokka Alkaa Tuomari Vähintään
Maxi2Ba 10:45 AS 10
Pima2Ba 10:45 AS 4
Medi2Ba 10:45 AS 4
Mini2Ba 10:45 AS 3
Micro2Ba 10:45 AS 1

Medi3Aa 12:00 AS 27
Mini3Aa 12:45 AS 8
Micro3Aa 12:45 AS 2

Medi3Ba 13:45 AS 32
Mini3Ba 14:30 AS 10
Micro3Ba 14:30 AS 2


Arvioitu loppumisaika noin kello 16:10 kumpanakin päivänä
jolloin (viimeiset) palkintojen jaot.


Huhtikuun 5, 2018 kello 11:55:35 - TRa

Vähän enakkotietoa 14-15.4 kisoista, halvin ilmo loppuu jo lauantaina, muista!
http://www.finagility.com/cgi-bin/show_thread.pl?agility?86503?0


Maaliskuun 27, 2018 kello 13:46:18 - TRa

Aikataulua pääsiäismaanatain kisoihin. Jos haluat vaihtaa jonkin kirjaimen startin toiseen kirjaimeen, sähköpostia tra@iki.fi !


Maanantai

Kenttä 1 (tien puoli)

Startteja
Luokka Alkaa Tuomari Vähintään
Maxi3D 9:00 MK 28
Pima3D 10:00 MK 11

Maxi3C 11:00 MK 40
Pima3C 12:05 MK 13

Micro3C 13:05 MK 7
Mini3C 13:30 MK 23
Medi3C 14:15 MK 34

Micro3D 15:20 MK 7
Mini3D 15:20 MK 19
Medi3D 16:15 MK 23

Kenttä 2 (metsän puoli)

Startteja
Luokka Alkaa Tuomari Vähintään
PiMa3A 9:15 EM 16
Maxi3A 9:50 EM 40

Pima3B 11:20 EM 15
Maxi3B 12:10 EM 40

Medi3B 13:20 EM 29
Micro3B 14:15 EM 6
Mini3B 14:15 EM 22

Medi3A 15:20 EM 28
Micro3A 16:15 EM 4
Mini3A 16:15 EM 17

Arvioitu loppumisaika noin 17:10
jolloin (viimeiset) palkintojen jaot.


Maaliskuun 21, 2018 kello 22:52:18 - TRa

Vähän lisätietoa ja ennakkosuunnitelmia pääsiäismaanantain kisoista:
http://www.finagility.com/cgi-bin/show_thread.pl?agility?86482?0


Maaliskuun 18, 2018 kello 09:19:24 - TRa

Ja heti kun viestin laitoin, ainakin toistaiseksi saatiin stream taas pelittään, jeeeeee! :-)


Maaliskuun 18, 2018 kello 09:01:17 - TRa

Stream nettiin ei tällä hetkellä toimi :( Mutta videona tallettuu nämäkin kisat kovalevylle :)



<--Seuraavat --- Edelliset -->

Takaisin Online-tuloksiin
Takaisin TamSKin pääsivulle

Tulosarkisto jo pidetyistä kisosta.


Last modified: Fri May 31 23:48:30 EEST 2013
(Spamcheck, älä koske näihin)