Huhtikisat 12.4.2014 B agilityrata, paikka Lempäälä, järjestäjä Tampereen Seudun Koirakerho ry

Maksi 3, kello 9:30, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 65, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 21 borcol Ihq Pikkupaimenen The Latest News Hanna Löytynoja YLÖKK 35,94 4,62 -10,06 0 -10,06  
2 40 borcol Kiri Saunajaakon Taxman Tiina Koistinen RIMA 36,67 4,53 -9,33 0 -9,33  
3 24 shelam Nuutti Rosaminan Knut Pösse Anne Valli WECA 36,76 4,52 -9,24 0 -9,24  
4 57 borcol Tazma Pikkupaimenen The Next Page Minna Räsänen TAMSK 36,93 4,49 -9,07 0 -9,07  
5 47 belpat Inkeri Kuunsirpin Twin Cam Sami Salminen PIRKU 37,30 4,45 -8,70 0 -8,70  
6 41 belpam Kukkis Ruutipussi Kukkis Anne Huittinen PIRKU 37,90 4,38 -8,10 0 -8,10  
7 44 auskel Quukie Smart Working Allunga Outi Koski RIMA 38,01 4,37 -7,99 0 -7,99  
8 22 auskel Yello Kelmi Hervoton Hepuli Rina Pirhonen TAMSK 38,80 4,28 -7,20 0 -7,20  
9 48 borcol Fiia Tronic Ginnia Minna Borodulin E-HKK 39,02 4,25 -6,98 0 -6,98  
10 43 pitcol Pilkku Maple Yard Daiquiri Tiina Hasu JAU 39,30 4,22 -6,70 0 -6,70  
11 15 walspa Börje Castiog Cadarn Terhi Talaskivi LEVEK 40,88 4,06 -5,12 0 -5,12  
12 45 pitcol Raisa Purple Pearl's Jocose Naiad Jutta Ruokonen NPKH 43,22 3,84 -2,78 0 -2,78  
13 27 borcol Pirkko Little Step's Vault Pasi Honkanen RIMA 32,91 5,04 -13,09 5 5  
14 7 belpag Zorro Finn Noir Jay-Z Kim Kurkinen RIMA 33,62 4,94 -12,38 5 5  
15 51 beauce Bro Punasukan Busybody Suvi Aalto RIMA 35,74 4,64 -10,26 5 5  
16 34 auspai Pro Popotin Bubi Jari Salmela TAKUT 36,07 4,60 -9,93 5 5  
17 58 borcol Gimma Eyewitness Still Lovin'ewe Kati Kangasaho OCA 36,63 4,53 -9,37 5 5  
18 31 auspai Manta Popotin Biest Pirjo Sajantola E-HKK 37,23 4,46 -8,77 5 5  
19 53 novnou Hertta Nordwart Åkerbär Päivi Piiroinen VARPS 37,98 4,37 -8,02 5 5  
20 63 kroati Satiainen Mawlch Satir Tommi Raita-aho TAMSK 38,05 4,36 -7,95 5 5  
21 64 borcol Kiri Never Never Land LŽtight Turn Paula Mäki TAMSK 38,24 4,34 -7,76 5 5  
22 10 borcol Molla Maple Yard Foo Fighter Tiina Hasu JAU 38,91 4,27 -7,09 5 5  
23 4 auskel Rumo Placo Ecco Janni Kröger HSKH 39,82 4,17 -6,18 5 5  
24 9 lappor Roki Kielapihkan Pronssisolki Outi Puhakka LAPPA 39,84 4,17 -6,16 5 5  
25 12 auspai Mac Stagedog Awesome Machine Tuula Panu LAGU 40,14 4,14 -5,86 5 5  
26 66 x-rotu Noki Noki Nina Varis TAMSK 41,20 4,03 -4,80 5 5  
27 50 borcol Zinni Rosmarinus Gin Special Gilla Stenberg-Rakkolainen E-HKK 42,08 3,94 -3,92 5 5  
28 32 auskel Demi Didaktic's Beyoncè Noora Harjula YLÖKK 43,28 3,84 -2,72 5 5  
29 39 auskel Noah Maiskis Milou Sonja Paavola TSAU 44,08 3,77 -1,92 5 5  
30 36 auskel Maus Kelmi Kipenäinen Taina Westerholm ATT 44,87 3,70 -1,13 5 5  
31 68 slapko Reima Pilvipolun Reimari Laura Lilja PAHA 45,47 3,65 -0,53 5 5  
32 29 holpak Hupi Meevaller Amusant Riitta-Maija Järvinen YLÖKK 46,91 3,54 0,91 5 5,91  
33 19 tandog Iines Jättiläisen Quercus Robur Minna Borodulin E-HKK 52,25 3,18 6,25 0 6,25  
34 13 borcol Spot Skydive Saturnus Pekka Perälä TAMSK 34,19 4,86 -11,81 10 10  
35 55 borcol Raita Eventually Infinite Dreams Matleena Kallio TAMSK 34,62 4,80 -11,38 10 10  
36 46 borcol Sola Tronic Polarina Kaisa Eskola BAT 34,91 4,76 -11,09 10 10  
37 61 belpat Kitty Eloisa Ruska Marko Parviainen ACE 36,88 4,50 -9,12 10 10  
38 23 belpag Hirra Wintergame Nuu-Nuu Marko Parviainen ACE 37,51 4,43 -8,49 10 10  
39 1 borcol Sisu Kvarkin Ardbeg Veijo Koistinen RIMA 39,16 4,24 -6,84 10 10  
40 62 borcol Haiku Shadoway's Dreaming Wide Awake Jenni Normala TVA 46,15 3,60 0,15 10 10,15  
41 56 pitcol Wintus Carlos Siiri Virtanen SCY 52,12 3,18 6,12 5 11,12  
42 20 auspai Ruu Saussurea Social Butterfly Eeva Tervo NPKH 37,92 4,38 -8,08 15 15  
43 26 borcol Duran Rosmak Blue Quail Gilla Stenberg-Rakkolainen E-HKK 47,26 3,51 1,26 15 16,26  
44 67 borcol Likka Flowerfellow Wild-Angelica Teija Minkkinen JAT 36,17 4,59 -9,83 20 20  
  2 borcol Herr Günther Trust Your Heart Dio Harri Katainen BORTK         HYL  
  3 borcol Luu Tending Impressive Anu Rantanen TAMSK         HYL  
  6 lappor Velho Mikälie Xynyt Anna Parviainen LAKKE         HYL  
  8 borcol Pam Tammikallion Unico Heini Stenberg ÄETSÄ         HYL  
  16 auskel Eka Whyalla's Ekala Tuula Pessa TAMSK         HYL  
  17 borcol Theba Amazeme Gentle Shadow Veli-Petteri Mäkelä SBCAK         HYL  
  18 borcol Jippo Pikkupaimenen Ex-Treme Action Minna Räsänen TAMSK         HYL  
  25 borcol Sumu Myytin Tähteinvälinen Liisa Nevalainen TAMSK         HYL  
  28 slapko Pete Kukkipuun Bievla Laura Lilja PAHA         HYL  
  30 belpag Nomi Eloisa Quti Noora Horppu PIRKU         HYL  
  33 borcol Ross Something Like Army Brat Janika Karenmaa RAUMA         HYL  
  35 pitcol Kiila Maple Yard Gin Fizz Silja Larmu PIRKU         HYL  
  37 borcol Milo Canyonland First Time Nastasia Podbereznyj TAMSK         HYL  
  38 auspai Moa Fätorpet's Kamomill Sanni Wahlroos ÄETSÄ         HYL  
  42 borcol Loru Tronic Otardina Soile Niemi TAMSK         HYL  
  49 borcol Pörrö Dreamoor The Dragon Rider Tero Sarkola TAMSK         HYL  
  52 belpag Waara Scalloway's Waara Erja Juvakka PCTEAM         HYL  
  54 borcol Just Tammikallion Önöff Heini Stenberg ÄETSÄ         HYL  
  59 auskel Hinkuu Kelmi Hilipatipippan Katja Ojansivu JOA         HYL  
  60 doberm Mila Eroosion Diabla Devina Sami Suominen RSKK         HYL  
  65 auskel Nuuk Maiskis Merbau Unnu Vaara HSKH         HYL  
  11 borcol Hups Saunajaakon Aston Martin Terhi Hakala RAUMA         POIS