Huhtikisat 12.4.2014 B agilityrata, paikka Lempäälä, järjestäjä Tampereen Seudun Koirakerho ry

Medi 3, kello 15:15, tuomari Marjo Heino, koirakoita 47, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 147 parson Pena Akiina's Knight Simo Kerkelä IMPHA 35,87 4,68 -13,13 0 -13,13  
2 180 koohon Olli Bullbenz Kooi Olly Sade Outi Harju TAMSK 36,04 4,66 -12,96 0 -12,96  
3 145 espves Mila Caraydan Diosa Pequena Virpi Hujanen PIRKU 36,65 4,58 -12,35 0 -12,35 SERT-A
4 166 walter Viivi Ronesco Joyful Jumper Minna Vilmi BAT 37,56 4,47 -11,44 0 -11,44  
5 160 novnou Viggo Nordwart Viggo Saara-Maija Kallio TAMSK 38,39 4,38 -10,61 0 -10,61  
6 178 lagrom Pulmu Wildfinn Civettuola Bellezza Anniina Kivineva TAMSK 38,53 4,36 -10,47 0 -10,47  
7 152 novnou Tikru Redadict Measure Maid Johanna Nyberg TAMSK 38,65 4,35 -10,35 0 -10,35  
8 138 walter Loulou Wasara Wurraluh Nanna Mikalahti TSAU 39,39 4,26 -9,61 0 -9,61  
9 161 walspa Luna Castiog Esto Perpetua Tanja-Maija Virta TAMSK 39,78 4,22 -9,22 0 -9,22  
10 171 novnou Tykki Redadict Mute Mode Missing Minna Rasilahti YLÖKK 39,81 4,22 -9,19 0 -9,19  
11 182 novnou Wii Tuplaveen Tättähäärä Miia Peltokangas TAMSK 39,89 4,21 -9,11 0 -9,11  
12 170 shelam Tiuhti Uneksijan Nyytiäinen Marita Vainio WALAT 40,48 4,15 -8,52 0 -8,52  
13 175 shelam Netta Fanny Trick's Almost Famous Jennika Mattila K-PKK 40,95 4,10 -8,05 0 -8,05  
14 164 shelam Vertti Amorosan Mertsi Maria Penttinen JAT 41,20 4,08 -7,80 0 -7,80  
15 176 schape Sohvi Puuparran Milli Heikki Pälä YLÖKK 41,38 4,06 -7,62 0 -7,62  
16 146 koohon Indy Lucky Nana's Marco Polo Satu Nummela KOOHO 43,66 3,85 -5,34 0 -5,34  
17 142 parson Uuno Beleriad Umppa Lumppa Marja Reunanen TAMSK 43,98 3,82 -5,02 0 -5,02  
18 148 shelam Tuittu Uneksijan Haaveuni Marita Vainio WALAT 44,51 3,77 -4,49 0 -4,49  
19 181 kesvil Tico Bakito's Dark Diamond Maarit Ala-Mettälä TSAU 45,11 3,72 -3,89 0 -3,89  
20 150 parson Mikki Karvahaalarin Onni Onnekas Ursula Korhonen TAMSK 45,13 3,72 -3,87 0 -3,87  
21 156 isllam Tesla Katimon Kimni Tarja Pajula TAMSK 45,70 3,68 -3,30 0 -3,30  
22 158 borter Nemo Flagstones Supersonic Marjo Oinas TAMSK 47,23 3,56 -1,77 0 -1,77  
23 169 espves Emma Tulimaan Emma Kati Jokimäki WECA 35,77 4,70 -13,23 5 5  
24 179 espves Peikko Caraydan Hoya Compacta Virpi Hujanen PIRKU 36,47 4,61 -12,53 5 5  
25 136 kromfo Jytä Jettildan Basso Stelvio Tarja Moisio HAU 37,64 4,46 -11,36 5 5  
26 168 shelam Neppari Bumtsi Bum Nightingale Tiina Pitkäniitty TAMSK 38,93 4,32 -10,07 5 5  
27 135 androk Niña Niña De Vientonegro Pirkko Leppänen LAUKA 39,06 4,30 -9,94 5 5  
28 184 shelam Jedi Peltsun Boop-Jedi Warrior Jani Laitamäki TOISK 40,82 4,12 -8,18 5 5  
29 174 koohon Mizy Wishdecoy Sonya Paris Mari Nummi I-HAH 45,22 3,71 -3,78 5 5  
30 153 amecoc Nico Little Life Pure Charm Elina Kuorikoski TAMSK 45,62 3,68 -3,38 5 5  
31 154 shelam Veeti Valkolinnan William Kaija Vierimaa LAGU 47,17 3,56 -1,83 5 5  
32 149 lagrom Netta Fotodogin Baby Dianora Kirsi Kateisto LAUKA 47,56 3,53 -1,44 5 5  
33 141 shelam Kalle Cimillan Cauhee Caahari Kaisa Porri LEVEK 49,38 3,40 0,38 5 5,38  
34 157 cocspa Mila Elmers Goldmine Zeena Of Hope Sirpa Kivimäki TAMSK 51,66 3,25 2,66 5 7,66  
35 173 schape Molla Puuparran Mimmi Marketta Kulo TAMSK 53,31 3,15 4,31 5 9,31  
36 162 brater Maisa Svartskenens Aamurusko Kaija Salmi VAU 41,39 4,06 -7,61 10 10  
  139 cocspa Pepe Namusillan Kaljolainen Tiia Pellonpää LAUKA         HYL  
  140 kesvil Tyyne Celesterling Dazzling Dancer Eeva Ihatsu JAU         HYL  
  151 mudi Niitti Irhaberki Jegyes Babám Harri Huittinen PIRKU         HYL  
  155 shelam Luca Snowpaw Acorn Eva Kajander TSAU         HYL  
  159 espves Esso Caraydan Extasis Jade Erkko BAT         HYL  
  163 shelam Jedi Cimillan Eri Kiituri Jaana Mäkelä TAMSK         HYL  
  165 itavin Petteri Ekavintin Laku Petteri Nina Steiner YLÖKK         HYL  
  167 tarupi Remu Boxter Heli Koskensalo TAMSK         HYL  
  172 espves Ronja Caraydan Felucia Jade Erkko BAT         HYL  
  177 x-rotu Javanainen Javanainen Marjo Viljanen WECA         HYL  
  183 novnou Lordi Ruskaron Semper Rufina Johanna Nyberg TAMSK         HYL  
  134 espves Ziki Caraydan Chile De Agua Terhi Hakala RAUMA         POIS  
  137 shelam Keiju Käpäläkoplan Tuisku Aila Laitinen ATT         POIS